5+1 udržitelných aplikací

Hledáte sekáč ve svém okolí? Chcete nakupovat rozumněji? Potřebujete motivovat sebe a okolí k udržitelnějšímu životnímu stylu? Na to všechno dnes existují apky, ty naše nejoblíbenější vám představíme v dnešním článku. Tak pojďme na to!

Good on You

Co umí? Analyzuje a vyhodnocuje udržitelnost módních značek.

Za touto apkou stojí skupina vědců, profesionálů z fashion branže, spisovatelů a vývojářů, kteří se snaží o jediné – pomoci vám se správnou volbou. Udržitelnost značek je mnohdy zapeklitá otázka, čím dál tím více značek se chce svézt na zelené vlně, ale jejich eko kampaně mají daleko od reality. Good on You analyzuje a vyhodnocuje, jak jednotlivé firmy opravdu přistupují k lidem napříč jejich hodnotovým řetězcem, jaký dopad mají na přírodu a do jaké míry využívají materiály zvířecího původu. Zjistíte zde, jak si vede vaše oblíbená značka nebo můžete objevovat nové udržitelné kousky.

Thriftigo

Co umí? Ukáže vám nejlepší second handy v okolí.

Rádi lovíte kousky z druhé ruky? Tak to vám přijde vhod skvělá česká apka Thriftigo, která mapuje second handy a bazárky po celém světě. Můžete zde najít inspiraci, kam příště zajít, nebo sdílet a doporučit svá oblíbená místa. A kromě toho se zde můžete ostatním pochlubit se svými úlovky.

Vinted

Co umí? Zbaví vás nechtěného oblečení a dá mu druhou šanci.

Vinted není nutné dlouho představovat. Na českém trhu už působí několik let a za tu dobu si dokázal vybudovat širokou základnu uživatelů. Jednoduše zde můžete nabízet své nechtěné kousky buďto k odkupu nebo swapu. Díky široké komunitě jde oblečení opravdu rychle na odbyt. Zkuste to také.

Joulebug

Co umí? Po krůčcích dovede k udržitelnosti.

Trošku z jiného soudku je Joulebug. Tato aplikace vám pomůže drobnými výzvami budovat si udržitelnější životní styl. Zvolit si můžete z několika okruhů jako je energie, voda, odpad, nakupování nebo jídlo. Svoje malá vítězství můžete sdílet s ostatními nebo dokonce soupeřit s přáteli nebo kolegy o to, kdo dokáže být zelenější. S touto apkou bude udržitelnost hračka!

Nesnězeno

Co umí? Zachrání jídlo před vyhozením.

Opět další skvělá apka od zlatých českých ručiček. Nesnězeno má za cíl bojovat s plýtváním potravin. Propojuje podniky, které mají přebytek jídla, se zachráncemi, jenž je mohou spasit před vyhozením. Najdete zde jídla ve vysoké kvalitě z daného dne nebo dobroty, kterým se blíží datum expirace a pak stačí jen zarezervovat a hned v daný den vyzvednout. Ušetříte, pochutnáte si a ještě k tomu dostanete karmu zdarma.

Alpaka.app

Co umí? Analyzuje váš šatník a pomůže objevovat udržitelné značky.

Nemohli jsme si odpustit a nezmínit naši alpačí apku. Ta řeší hned několik problémů najednou. Pomůže vám si zanalyzovat váš šatník – pomocí funkce My wardrobe si můžete spočítat CPW  a sledovat, jaký nákup se vám vyplatil a jaký nikoliv. V sekci Stores pak můžete na jednom místě objevovat originální kousky od lokálních značek a návrhářů, které spojuje respekt k přírodě a lidem.

Tak co, máte už některé tyto apky v mobilu nebo plánujete stáhnout? Máte tipy na další užitečné aplikace? Budeme rádi, když se s námi o ně podělíte.