S Alpakou po brněnských second handech a showroomech.

Chystáte se do Brna a nevíte kam zamířit za udržitelnou módou? Alpaka vám poradí, které obchody byste měli rozhodně navštívit, abyste si zde mohli pořídit ty nejzajímavější poklady do vašeho šatníku.

PLACE STORE

Hledáte autorské produkty vyrobené s láskou a v České republice? Tak je pro vás Place Store ideálním řešením. Najdete tu téměř vše, na co si vzpomenete – od přírodní kosmetiky po keramické doplňky do bytu, od oblečení od lokálních designérů až po batohy a mnoho dalšího!

Place Store najdete na adrese Moravské nám. 629/4, Brno-střed


OBJECT CONCEPT STORE

Autorské produkty nabízí i brněnský showroom Object Concept Store. Narazíte zde na pečlivě kurátorovaný výběr přírodní kosmetiky, autorských šperků a designových doplňků od nejen českých, ale i zahraničních designérů. Produkty spojuje především kvalita a unikátní provedení. Ať už jsou to přírodní pleťové krémy od ONEST, autorské šperky od Elišky Lhotské nebo minimalistické kabelky od YRNCHE – místní obsluha vám vždy ráda poradí s výběrem!

Object Concept Store sídlí na Údolní 25, Brno-střed


Na oběd se můžete stavit v místní restauraci Večerka, která spojuje vietnamskou gastronomii s moderními trendy a designem. Příjemný zážitek z pobytu bude tedy  jistě zaručen. A nezapomeňte se i se svou síťovkou stavit na brněnských farmářských trzích – třeba na Zelňáku!

REPARÁDA

A po krátké pauze pokračujeme dál. Tentokrát za módou šitou přímo v Brně nebo v jeho okolí. Reparáda totiž nabízí originální autorskou tvorbu, která se inspiruje především ve vintage střizích. Tyto kousky skvěle podtrhnou vaši ženskost a dodají vašemu stylu potřebnou eleganci.

Reparádu najdete na tř. Kpt. Jaroše 39A, Brno-střed


RESTART FASHION SHOP

V Restartu podpoříte nejen lokální produkci, ale také tím přispějete sociálnímu podniku, který zaměstnává mladé lidi se sociálním znevýhodněním. Koupí  si zde uděláte radost nejen sami sobě, ale i někomu jinému. A to za to stojí!

Za Restart fashion shop musíte na Veveří 10, Brno-střed


KOUSEK

Rovnou ze Svoboďáku můžete projít do funkcionalistické pasáže Alfa, kde v prvním patře najdete krásný obchůdek značky Kousek. Ten je plný inspirativních a minimalistických mikin, triček a šatů vyrobených z kvalitních přírodních materiálů, jako je vlna, biobavlna či len. Majitelka značky Klára si dává záležet na detailech, takže i knoflíky jsou dřevěné či kokosové. Určitě zajděte, z mikiny od Kousku se totiž už nikdy nebude chtít vysléct! 

Kousek najdete ve zmíněné pasáži Alfa, Poštovská 8C, Brno

TEXTILE HOUSE VINTAGE STORE

Naše poslední zastávka potěší především milovníky vintage módy. Pobočky Textile House second handů najdete skoro na každém rohu. Textile House Vintage Store se však může pyšnit výběrovými vintage kousky, které nikde jinde určitě nenajdete. 

Textile House Vintage Store sídlí v Orlí 477/16, Brno