S Alpakou po pražských second handech a showroomech.

V pražských sekáčích a podnicích je občas těžké se vyznat. Proto se vám náš Alpaka tým rozhodl ušetřit čas a sestavil vám výběr našich nejoblíbenějších míst, kde najdete ty nejzajímavější kousky do vaší skříně.

KUZMARKT

Většina námi oblíbených míst se nachází především na Letné. Takže pokud někdy plánujete cestu kolem, udělejte si čas. Projít všechny ty krásné produkty totiž potrvá trochu déle než jen pár minut. V Kuzmarktu, hned naproti kinu Bio Oko, máte skvělou příležitost pořídit si originální vintage retro poklady z minulého století. Kromě oblečení zde najdete i různé šperky, kabelky, brýle, hrnky či různé doplňky do vašeho domova. Retro je totiž sexy!

Na cestě na film/pivo/limču v Bio Oku se nezapomeňte stavit i v Kuzmarktu.KURÁŽ

O pár ulic dál se rozhodně stavte v Kuráži. Najdete zde lokální tvorbu od českých autorů jako například minimalistické peněženky od VenaValnoha, barevné trenýrky od Elka Underwear, jednoduché šaty od Minile, rolovací batohy od Kras nebo ilustrované sukně od Eh Sisters.

V Kuráži najdete především českou lokální tvorbu.


H&B ŠVÝCARSKÝ SECONDHAND PRAHA

Z Dejvic pak můžete nasednout na vlak do nedaleké Ruzyně, kde se nachází legendární švýcarská hrabárna přímo vedle ruzyňské věznice. Na toto místo se však doporučujeme obrnit velkou dávkou trpělivosti, jelikož oblečení je tu spousta, a pokud budete dostatečně hrabat, tak se vám i snadno poštěstí. Značkové mom jeans za dvacku nebo košile jen ze páďo? To je ráj!

Hrabat, hrabat a jen hrabat.


FIFTY-FIFTY SECOND HAND

Pro milovníky vintage a old-schoolového oblečení rozhodně doporučujeme výběrový vintage second hand Fifty-Fifty na Vinohradech, kde jsme také večer zakončily naší jednodenní výpravu. Oblečení je zde pečlivě vybíráno ze všech koutů světa, takže si i ti nejnáročnější najdou svůj kousek!

Malý a útulný obchůdek, kde se o vás postará i milá obsluha.


BLEŠÍ TRHY U ELEKTRY

Pokud si však o víkendu přivstanete, určitě navštivte bleší trhy U Elektry. Jde bezpochyby o nejznámější bleší trh v Praze, který dřív sídlil v bývalém areálu ČKD Kolbenova. Trhy jsou proslulé svou autentickou atmosférou a velkým výběrem skvostů, na které zde můžete narazit – ať už jde o oblečení nebo starožitné svícny, hrnky, žehličky či dokonce elektroniku jen za pár korun.

Autentická atmosféra bleších trhů jde cítit na každém rohu.