SRPEN: Kam vyrazit za slow fashion?

Protřídili jste během karantény šatník a rádi byste poslali vaše kousky dál nebo byste chtěli vaši skříň obohatit o originální kousek z lokální produkce? Vyrazte na swapy nebo markety, Alpaka vám přináší kalendář slow fashion akcí, které byste si v srpnu neměli nechat ujít. 

Dyzajn market Prázdniny

1.–2. sprna můžete zajít na Výstaviště Praha Holešovice, kde se koná Dyzajn market Prázdniny, největší open-air prodejní výstava u nás. Budete mít možnost prohlédnout si a zakoupit autorskou tvorbu od designérů z České republiky, Slovenska, Maďarska a Rumunska. Najdete zde vše od originálních šperků, oblečení, doplňků až po dekorace a papírenské zboží. Nebude chybět ani skvělé jídlo a pití. Vstup je zdarma a bez bariér a vítáni jsou i čtyřnozí mazlíčci. 

Prázdninový blešák v MeetFactory

9. sprna se již tradičně koná Prázdninový blešák v MeetFactory. Přijďte si pro nové kousky do šatníku, najdete zde secondhandové oblečení, bižuterii, bytové doplňky nebo vinily.

MINT market

Tvůrci a designéři z celé republiky se sjedou 15. srpna do Pražské tržnice na MINT market, aby vám zde nabídli svěží výběr oblečení, šperků, designových doplňků, bio kosmetiky a delikates. Kromě Prahy míří MINT také do Plzně, Českých Budějovic nebo Písku. Vstup je zdarma a bezbariérový.

SWAP Prague

Chcete proměnit šatník? Nemusíte za to nutně vyhodit poslední výplatu. Přijďte na swap, přineste kousky, které se vám již nehodí a odneste si domů nové přírůstky. SWAP Prague si na 20. srpna přichystal Upcycling speciál. Kromě tradiční výměny oblečení vás čeká spoustu workshopů, kde se naučíte, jak oživit své staré oblečení. Profíci vám ukážou, jak na to nebo se můžete nechat inspirovat výstavou upcycling modelů z dílny Lenky Vackové, Kristiny Fingerland, Recycle store a dalších. Cena prvních 100 lístků je 150 Kč, poté 190 Kč.

Zaujal vás některý z našich tipů nebo se chystáte na jiné slow fashion akce? Dejte nám vědět, rádi budeme sdílet inspiraci ostatním.