Zahraniční slow fashion magazíny a projekty

Rádi čerpáme inspiraci pro naše slow fashion tipy za hranicemi ČR. A to jak v reálném světě, tak v médiích. Na cesty vás bohužel všechny vzít s sebou nemůžeme, rozhodli jsme se s vámi ale podělit o některé webové a tištěné zdroje. Ať se můžete o problematice dozvědět víc nebo si jen zkrátit dlouhou chvíli zajímavým čtením, případně se dokonce sami zapojit do zajímavých projektů.

Eluxe Magazine

Nejen trendy v etické módě hledejte v tomhle americkém on-line magazínu. Najdete tu nejrůznější přírodní kosmetiku, veganské recepty, tipy na zdravé restaurace ve světě, pomalé cestování a vlastně všechno, co je exkluzivní a zároveň ekologické. Jen pozor, že to co si vyhlédnete zde, nebude stát zrovna málo.

Luxiders

Podobné pravidlo platí i pro další luxusní čtení v podobě Luxiders. Tenhle internetový magazín byl založen před 2 lety v Berlíně. Takže má německou, anglickou i francouzskou verzi a můžete si procvičovat víc jazyků. Logicky se hodně zaměřuje na německé a celkově evropské prostředí. Najdete tu krásné fotky a informace o udržitelné módě vznikající na starém kontinentu. K dostání je aktuálně i druhé tištěné číslo.

Sustainable Fashion Journal

Další z řady magazínů se opravdu specializuje jen na pomalou módu, takže potěší hlavně fashionisty. Navíc vychází i v tištěné verzi. Hledáme tu hlavně novinky ze slow fashion akcí a nejčerstvější inspiraci přímo z udržitelného mola.

Slow Fashion World

Jde o projekt sdružující tvůrce udržitelné módy a designu po celém světě. Podílí se na pořádání různých eventů na toto téma, zejména po Evropě a jižní Americe. Založen byl totiž ve Švédsku neuvěřitelně šikovnou ženou původem z Peru. Pokud máte udržitelnou značku nebo jste odborníkem na tohle téma, určitě se jim neváhejte ozvat. Poskytují odborné konzultace, publikují zajímavé články na blogu, dají vám prostor přednášet apod.

Livia Firth a její projekt Eco Age

Livia Firth

Nejspíš jste viděli film True Cost, za kterým stojí právě tahle slow fashion aktivistka. Velmi zajímavý a inspirativní je už její samotný instagramový profil. Dál můžete sledovat třeba projekt Eco Age. Ten se specializuje hlavně na konzultace ohledně udržitelnosti.

Jaké zahraniční zdroje věnované udržitelné módě sledujete vy? Budeme moc rádi za další dávku inspirace.