ZÁŘÍ: Kam vyrazit za slow fashion?

Prázdniny nám pomalu končí, ale vy nezoufejte. V září se rozhodně nudit nebudete, tento měsíc totiž přináší spoustu skvělých akcí. Je libo zero waste festival nebo slow fashion party? Alpaka vám opět přináší výběr akcí nejen ze světa pomalé módy.

Září se nese v duchu zero waste. Tento měsíc je nabitý spoustou báječných akcí s touto tématikou. Hned na začátku měsíce od 31.8. do 6.9. se uskuteční Týden bez odpadu s cílem šířit osvětu o hromadění odpadu a inspirovat k jeho omezení. V rámci tohoto týdne se budou po celé České republice konat akce různého druhu podporující tuto myšlenku. Podívejte se na webové stránky a zjistěte, jaké události se konají ve vašem okolí. I my jsme se rozhodli stát se jeho součástí a pod záštitou Fashion Revolution Česká republika pro vás připravujeme výzvu Zpomal svůj šatník. Doufáme, že se přidáte i vy, pro podrobnosti sledujte náš facebook nebo instagram.Od 2. 9. se koná pětidenní Prague Design Week v historických prostorách domu na náměstí Republiky 7. Můžete si odsud odnést designové šperky, batohy nebo se zúčastnit pestré škály workshopů a přednášek. Lístky stojí 150/100 Kč dospělí/studenti a budou k dostání u vstupu.V rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week proběhne v kavárně SmetanaQ ve dnech 9. a 10. 9. minikonference, kde se setkají čeští designéři, prodejci a teoretici, aby společně diskutovali o budoucnosti módy, české módní scéně a udržitelnosti v módním průmyslu. Vstup je zdarma, více informací naleznete na fb události.Na Smíchovském Manifestu si kromě jídla můžete vychutnat i Sustainable Festival a to od 11.9 do 13.9. V pátek večer můžete vyrazit ve svém oblíbeném vintage kousku na Slow Fashion party a o víkendu se pak můžete těšit na panelovou diskuzi o udržitelnosti , kde vystoupí Slow Femme, Circlle, La Femme Mimi nebo Institut Cirkulární ekonomie a mnoho dalších. Program bude zakončen promítáním dokumentu A Plastic Ocean.Blešeníčko, blešení. Toho není nikdy dosti, tento měsíc můžeme vyrazit například na Blešák Aero, který se koná poslední letní sobotu 19. září.A měsíc zakončujeme vůbec prvním ročníkem Zero Waste Festivalu. Festival se uskuteční 27. září v prostorách Pražské tržnice. Tato akce sama sebe označuje jako multižánrový festival propojující lidi, nápady a témata spojená s ochranou životního prostředí a koncepcí zero waste. Užijte si bohatý program plný přednášek, workshopů, malostánků, performance a mnoho dalšího. Přijďte pro dávku inspirace, jak lépe žít a méně vytvářet odpad. Vstupné stojí 200 Kč.


Září zkrátka žije udržitelností! My doufáme, že se těšíte na nadcházející měsíc stejně jako my a přejeme vám krásný zbytek prázdnin.